KAS REKLAAMKLEEBISTE PAIGALDUS SÕIDUKILE TASUB VÄIKEETTEVÕTTELE ÄRA?

Liikuv reklaam on efektiivseim ja tõhusaim välireklaami vorm, jõudes madalaima hinnaga suurima hulga tarbijateni. Ka ettevõtte ühe ning ainsa transpordivahendi brändimine ja kiletamine võib suurt kasu tuua.

Kui küsida, kas auto kiletamine tasub väikeettevõttele ära, saad suure tõenäosusega vastuse „Kindlasti”. Tegelikkuses jõutaksegi enam kui 95% inimesteni vahenditega, mis on suunatud sõidukijuhtidele ja jalakäijatele. Sõiduki pind on reklaamikanal, mille kasutamist tingimata kaaluda. Nii nagu iga reklaamikanali puhul, on ka siin omad nipid, mis läbi mõelda ja millega arvestada.

Mida kujutab endast kleebisreklaam sõidukil?

Kleebisreklaam sõidukil on olemuselt nagu iga teine trükitud reklaam, mis paigaldatakse reklaamikandjale ehk Sinu sõidukile. Kleebisreklaam võib katta kogu sõiduki või mõne selle osa, sh aknad. Autokleebised on valmistatud vastupidavast vinüülist ja kestavad tavapäraselt kolm kuni viis aastat.

Kas kleebisreklaam ühel sõidukil on otstarbekas või sobib see reklaamikanal vaid suure masinapargiga ettevõtetele?
Reklaamkleebiste paigaldus

Reklaamkleebised ja sõiduki kiletamine tasub ära ka väikeettevõttele!

 

Kleebisreklaam ettevõtte sõidukitel toob kasu ettevõtte ja masinapargi suurusest olenemata. Ka ühele autole kleebitud reklaami märgatakse linnaliikluses ning kvaliteetselt bränditud ja kiletatud auto kasvatab väikeettevõtte usaldusväärsust. Tõsi, kui sama brändi kleebisreklaamiga kaetud sõidukeid oleks liikvel rohkem ning erinevates piirkondades, on auditoorium suurem. Sama kehtib ka muude välireklaamipindade puhul.

Kui palju maksab sõiduki kiletamine?

Kleebisreklaami on võimalik paigaldada kõikidele transpordivahenditele ning reklaami lõpliku hinna määrab sõiduki suurus ja kiletamise ulatus, sellest sõltuvalt võib hind jääda 500 kuni 2 000 euro vahele. Hinna sees on ka spetsiaalseid kleebised ja professionaalne auto kiletamine.

Milline on kleebisreklaamide efektiivsus võrreldavad teiste reklaamivormidega?

Eestis ega Euroopas spetsiaalseid uuringuid tehtud ei ole, küll aga Ameerikas. Näiteks OOOA sõnul on liikuv reklaam kõige efektiivsem ja tõhusam välireklaami vorm, jõudes madalaima hinnaga suurima hulga tarbijateni. Selle turunduskanali kulu jääb keskmiselt  4 sendi juurde 1 000 vaatamiskorra kohta, samas kui muud reklaamivormid maksavad oluliselt rohkem. Näiteks on arvutatud, et välireklaamid maksavad keskmiselt 3,56 eurot 1 000 vaatamiskorra kohta ja ajalehereklaamid maksavad keskmiselt 19,70 eurot  1 000 vaatmiskorra kohta. Olenevalt sõiduki marsruudist võib üks sõiduk saada 3 000 kuni 8 000 vaatamist päevas.

Milline on sõiduki kiletamise keskmine tulu?

Klientide tagasiside pärast sõidukite kiletamist on positiivne. On tõdetud, et ettevõtte sõidukite kaasamisel reklaamikampaaniasse on otsene seos tellimuste suurenemisega. Sõiduki kiletamisel puudub keskmine investeeringutasuvus, kuna see sõltub ettevõtte liigist, sõiduki marsruudist, sõitmise kellaajast ning reklaamdisaini efektiivsusest.

Kuid kuidas ise oma sõidukireklaami tulu mõõta?
  1. Võite lisada reklaamile spetsiaalse telefoninumbri või e-maili aadressi, mille kaudu potentsiaalsed kliendid ühendust saavad võtta.
  2. Reklaamige sõidukil spetsiaalset sooduskoodi või -pakkumist, mille järgi hiljem tulemusi analüüsida.
  3. Looge eraldi maandumisleht, mille URL on vaid sõidukireklaamil.
Mida tähele panna, kui valite kleebisreklaamide tootjat ja paigaldajat?
Reklaamkleebiste paigaldamine

Uuri kindlasti, mida reklaamkleebiste ja sõiduki kiletamise hinnapakkumine täpsemalt sisaldab ja mis materjale pakkuja kasutab. Vaid nii saad võrrelda erinevate pakkujate hindu.

 

Peale hinnapakkumise lõppnumbri tasub kindlasti uurida, mis on selle pakkumise tegelik sisu – näiteks mis päritoluga autokile kasutatakse. Kogemusteta paigaldaja võib kahjustada sõiduki värvi või jätta aluspinnad puhastamata, see toob aga hiljem kaasa lisakulud. Küsi tehtud tööle kindlasti kirjalikku garantiid!

Postituse autor: Triin Guljavin / Avaldatud: oktoober 27, 2017

Küsi kindlasti hinnapakkumist

Teeme alati pakkumise kvaliteetsele lahendusele ja kiirele tööle