KUI PIKK ON SÕIDUKI KLEEBISREKLAAMIDE ELUIGA?

Sõiduki kleebisreklaamide eluiga on umbes 3 kuni 7 aastat. Kui kaua kleebisreklaam tegelikkuses sõidukil püsib, sõltub aga päris mitmest erinevast tegurist.

Mis mõjutab kleebisreklaamide eluiga?

 

  1. Kui töö teostaja on kogemustega oma ala asjatundja, kes kleebiste tootmisel kasutab õige sihtotstarbega ja kvaliteetseid materjale, püsivad reklaamid sageli kauemgi kui 7 aastat. Milliseid materjale peaks meie kliimas kasutama? Alustuseks peavad kõik sõidukitele paigaldatavad reklaamkleebised olema toodetud polümeersetest kiledest ning võimalusel võiks kasutada rahvusvaheliselt tunnustatud ja sertifitseeritud tootjate autokile, näiteks 3M või Avery. Samuti on oluline, et kleebiste lamineerimisel kasutataks just valitud aluskilele sobivat ning smart-tüüpi laminaati. Sõltuvalt reklaamide keerukusest ning sõiduki eripärast on mõnel juhul oluline kasutada äärelakki, lõiketeipi ja teisi abivahendeid.

 

  1. Keerulisema kujundusega lahendustel, mis katavad suurt osa või tervet sõidukit, on töö teostaja kogemused eriti olulised. Nimelt võib kogenematu paigaldaja lisaks tulemuse visuaalsele ebaõnnestumisele kahjustada sõiduki laki- ja värvikihti ning sõiduk hakkab kleebise all roostetama. Sellisel juhul tuleb autot hiljem värvida. Lisaks otsesele aja- ja rahakulule kaotab niisuguste värvikahjustustega sõiduk ka tehasepoolse roostegarantii. Kogenud ja spetsiaalse väljaõppe saanud paigaldajad teostavad paigaldustööd sõiduki originaalvärvi kahjustamata ja kleebised püsivad kauem.
Kleebisreklaami eluiga

On oluline valida kogemustega kleebisreklaamide paigaldaja, et vältida rooste tekkimist kleebise all. Kleebisreklaamide eluiga sõltub suuresti paigaldajast.

 

  1. Oskusi nõudev töö on ka vanade kleebiste eemaldamine. Ka siin peab jälgima, et töö teostaja tunneks sõidukile paigaldatud reklaamide materjale ning oskaks liimikihi eemaldamiseks valida sobivaimad kemikaalid, et teostada eemaldus ilma sõiduki värvi kahjustamata.
Postituse autor: Triin Guljavin / Avaldatud: oktoober 24, 2017

Küsi kindlasti hinnapakkumist

Teeme alati pakkumise kvaliteetsele lahendusele ja kiirele tööle